Miło mi zaprezentować Państwu nową książkę zawierającą zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów księdza Piotra Pawlukiewicza Słowa, z którymi was zostawiam. Wydane z okazji 2. rocznicy śmierci księdza Piotra teksty, to idealne rozważania na okres Wielkiego Postu, ale też uniwersalne, zawsze świeże i prawdziwe wskazówki na co dzień. To najlepszy sposób by wrócić do jego świata zbudowanego z prawdy, zrozumienia, empatii, ale i klarowności spojrzenia na sprawy najistotniejsze oraz by wprowadzać w to uniwersum nowe osoby.Pełne mądrości teksty wzbogacone zdjęciami – doskonały prezent dla bliskiej osoby. Premiera: 9 marca 2021 – Wydawnictwo ZNAK.

Premiera: 9 marca 2021

Jak w słowach ująć to, co dla nas najważniejsze?

Często doświadczamy bezradności, gdy mamy wyrazić to, co czujemy, to czym się kierujemy, co jest nam bliskie. Ksiądz Pawlukiewicz jak nikt inny rozumiał ludzkie emocje. Choć nie ma go już między nami, jego słowa wciąż tłumaczą nam skomplikowane sprawy w jasny sposób, z humorem, zawsze trafiając w sedno. W Słowach, które wam zostawiam odpowiada m.in. na pytania:

– Czym jest wolność?

– Czym miłosierdzie?

– Jak dbać o swoje życie duchowe?

– Czy każde zakochanie jest dobre?

– Jak poznać siebie, i co z tą wiedzą zrobić?

Fragment książki

My potrzebujemy ludzi, tak już jesteśmy stworzeni. Potrzebujemy ich również po to, żeby nam ktoś powiedział: „Hola, kolego, zagalopowałeś się”, żeby nam powiedział, że ten genialny pomysł, który tkwi w naszej głowie, wcale nie jest aż taki genialny. Anna Kamieńska w Notatniku 1965–1972 napisała: „Tworzenie jest każdorazowo rezygnacją z wielkości. W spoczynku każdy umysł, każdy talent jest potencjalnie wielki, dopóki nie weźmie się do działania”.