Tak, jestem szczęściarzem, że na co dzień współpracuję z pozytywnie nakręconymi wariatami, pasjonatami, których szanuję, których cenię i myślę, że z wzajemnością I wiecie co? To nakręca, to najlepsza endorfina, którą następnie oddaję Wam. I te osoby, których po prostu WARTO poznać, znaleźć się na ich „orbicie”! DZIŚ chciałbym przedstawić Wam człowieka, który „wymyślił sobie”, że zorganizuje jedną z najlepszych imprez sportowych w Polsce – turniej BADMINTONA o randze międzynarodowej. To Andrzej GRZECHNIK, prezes Bayjonn Hotel Sopot. I wiecie co? Jak powiedział, tak zrobił, 5 edycja międzynarodowego, punktowanego turnieju BADMINTON BAYJONN CUP Sopot już 27-28 stycznia 2018 i Wy też, Ty też, możesz być tego częścią! http://bayjonncup.pl/

Ty też możesz wziąć w nim udział: jako uczestnik, jako kibic, jako partner tej wyjątkowej imprezy. Miejsca i możliwości jest sporo. Ja zapraszam i polecam serdecznie, bo też jestem tego częścią! Jak chcesz dołączyć do naszej „sportowej rodziny”, być tego częścią, to pisz śmiało do Iwony Kmiecik, dyrektor hotelu Bayjonn Sopot: marketing@bayjonnhotel.pl

Rozmowa z Andrzejem Grzechnikiem, organizatorem sopockiego Bayjonn Cup 2018, międzynarodowego turnieju seniorów w badmintonie.

Panie Prezesie, który to już turniej z kolei?

Spotkamy się po raz piąty. Turniej Bayjonn Cup 2018 odbędzie się w dniach 27-28 stycznia 2018r. w Sopocie.

Gdzie będą rozgrywane mecze turniejowe?

Wszystkie rozgrywki wraz z finałami w poszczególnych kategoriach wiekowych odbędą się w sopockiej Hali Stulecia.

A dlaczego akurat badminton?

Jestem spełnionym 50-latkiem, a badminton towarzyszy mi właściwie od lat młodzieńczych. W latach 80-tych ubiegłego stulecia działały w Trójmieście dwa kluby skupiające miłośników tej wymagającej i widowiskowej dyscypliny. Mowa o klubie Start Gdynia oraz AZS Gdańsk. Ten pierwszy wielokrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski, o palmę pierwszeństwa rywalizując z klubem w Głubczycach na Opolszczyźnie. Właściwie wtedy liczyły się tylko te dwa kluby. Miałem przyjemność trenować w gdyńskim Starcie, z sukcesami zresztą. I chociaż minęło wiele lat, to wciąż gram w badmintona. I szczerze polecam to wszystkim miłośnikom aktywnego trybu życia.

Dlaczego warto grać w badmintona?

Przekornie mógłbym powiedzieć, że nie warto nie grać. Szybkość, spalanie kalorii, koordynacja ruchowa, refleks, praca praktycznie wszystkich partii mięśniowych. To zalety badmintona. No i oczywiście jest to dyscyplina widowiskowa, szybka, wręcz dynamiczna. Proszę sobie wyobrazić, że dobrze uderzona lotka może lecieć z prędkością ponad 400 km/h. To sport, który świetnie rozwija i pozwala na cieszenie się dobrą formą przez długie lata.

Kto finansuje turniej?

Od samego początku założyłem sobie, że turniej będzie moim dziełem. Pierwszy odbył się w 2013r. i do dzisiaj finansujemy go praktycznie sami, społecznie. Oczywiście cieszymy się na każdego sponsora, bo badminton to sport rodzinny i towarzyski, więc mogą przy nim zaistnieć firmy, które skupiają się na życiu sportowym, rodzinnym, czy towarzyskim. W tym roku wysłałem prośbę o częściowe dofinansowanie do Miasta Sopot i jestem dobrej myśli. Finansowanie, co chcę podkreślić, to nie wszystko. Żadna z edycji turnieju nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ciężka praca grupy organizatorów. Pomijam swoją osobę, ale chcę podkreślić, że w organizację Bayjonn Cup włącza się grono osób związanych i z miastem Sopot, i ze sportem, i z hotelem, który mam przyjemność prowadzić. Dlatego już teraz zapraszamy na edycję Bayjonn Cup 2018. Chcemy pokazać, że w Sopocie dzieją się ciekawe rzeczy, również sportowe.

Ile kosztuje uczestnictwo w turnieju?

Udział w turnieju dla kibiców jest bezpłatny, od uczestników pobieramy symboliczne wpisowe, które uzależnione jest od ilości kategorii, w których zawodnik chce wziąć udział. Każdy uczestnik na przywitanie otrzymuje prezent niespodziankę. Oczywiście dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie.

Co można wygrać w turnieju? Jakie są nagrody?

Oprócz oczywistej wartości, jaką jest rywalizacja sportowa, na uczestników Bayjonn Cup czekają nagrody w postaci medali i statuetek oraz nagród ufundowanych przez patronów i sponsorów. Ponadto, udział w turnieju premiuje również seniorów profesjonalnie uprawiających badmintona, ponieważ zyskują oni punkty do swoich punktacji.

Kto może wziąć w nim udział?

Każdy. Zapraszamy zawodowców i amatorów, taka jest formuła naszego turnieju. Pamiętajmy jednak, że mówimy o seniorach, tzn. zawodnikach powyżej 30-tego roku życia wzwyż.

A ilu zawodników jesteście w stanie przyjąć na listy startowe.

Myślę, że edycja 2018 pomieści około stu pięćdziesięciu zawodników.

W nazwie turnieju widzimy słowo „międzynarodowy”. Z jakich krajów spodziewacie się gości?

Rzeczywiście, turniej zyskał już pewien rozgłos również za granicą, zwłaszcza wśród gości naszego hotelu Bayjonn. Gościliśmy zawodników ze Skandynawii, Rosji, Niemiec, a nawet z Wlk. Brytanii. W tym roku chcemy zaprosić środowiska skupione wokół badmintona praktycznie w całej Europie.

Czy do współorganizacji turnieju Bayjonn Cup 2018 chcecie Państwo zaprosić sponsorów, partnerów, patronów medialnych?

Oczywiście! Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę komercyjną, przy organizacji turnieju i ekspozycji marek naszych sponsorów, czy partnerów. Tu polecam kontakt bezpośrednio ze mną, czy przez osoby wskazane na stronie internetowej naszego hotelu. Ponieważ impreza staje się coraz większa, a jej ranga wychodzi już poza samo środowisko zawodników i miłośników badmintona, to chętnie widzimy na naszym turnieju przedstawicieli mediów. Kontakt w tej sprawie, będący kontaktem dla mediów, również można znaleźć na naszej stronie.

Rozmowę przeprowadził Damian Ziąber.

Zapraszamy na sopocki Bayjonn Cup 2018, międzynarodowy turniej seniorów w badmintonie. Więcej informacji udziela Iwona Kmiecik: marketing@bayjonnhotel.pl
http://bayjonncup.pl/

Ty też możesz wziąć udział w Bayjonn Cup 2018: jako uczestnik, jako kibic, jako partner tej wyjątkowej imprezy. Miejsca i możliwości jest sporo. Jak chcesz dołączyć do naszej „sportowej rodziny”, być tego częścią, to pisz śmiało do Iwony Kmiecik, dyrektor hotelu Bayjonn Sopot: marketing@bayjonnhotel.pl