Trudno sobie wyobrazić świat bez szkoły. A może właśnie to powinniśmy dziś zrobić? Czego uczy nas szkoła? Czy poza tabliczką mnożenia nie wpaja w nas uległości, bierności, posłuszeństwa, rywalizacji i pracy pod przymusem?

Wierzymy, że szkoła rozwija w dzieciach zaradność, niweluje nierówności społeczne i przyczynia się do postępu świata. To mit! Jest dokładnie na odwrót! To ona w dużym stopniu sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. To ona prowadzi społeczną selekcję, już kilkulatków dzieląc na lepszych i słabszych. To ona czyni świat coraz gorszym miejscem do życia i to również przez nią najczęściej zapominamy, kim jesteśmy, przestajemy być sobą.

Szkoła jest instytucją stworzoną w konkretnym czasie i dla realizowania określonych celów. Tyle tylko, że ten czas i cele dotyczą XIX wieku – wtedy narodził się system edukacji, w ramach którego funkcjonują nasze szkoły. Zwłaszcza dziś, w dobie nauki zdalnej – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – potrzebujemy zupełnie innego myślenia o edukacji i jej roli w naszym życiu, zrozumienia, jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat. Potrzebujemy też konkretnej wiedzy, by uratować nasze dzieci – zróbmy wszystko, by szkoła nie zabiła w nich kreatywności, głodu poznawania świata i marzeń!

Nowa książka bestsellerowego autora, specjalisty w obszarze edukacji.
Mikołaj Marcela
– pisarz, wykładowca, nauczyciel, specjalista w obszarze edukacji dzieci, autor tekstów piosenek. Jego książki „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” oraz „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” stały się bestsellerami.

Premiera książki: 11.08.2021 i z tej okazji mamy dla Was KONKURS w którym mamy dla Was książki do wygrania. Pytanie konkursowe brzmi:

Jaka powinna być (a jaka nie być) szkoła, edukacja na miarę XXI wieku, na miarę wyzwań przed nami stojącymi, w nowej, postpandemicznej rzeczywistości?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 10 sierpnia 2021 roku, pod adresem: redakcja@biznesnafali.pl
Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy książką „Selekcje”. Zwycięzców ogłosimy 11 sierpnia 2021 na profilu Facebook Pochwała Wartości oraz Biznesnafali.pl

https://www.znak.com.pl/ksiazka/selekcje-jak-szkola-niszczy-ludzi-spoleczenstwa-i-swiat-mikolaj-marcela-204683?query=selekcje