W dniu wczorajszym, 18 grudnia 2021 roku odeszła do wieczności Krystyna Gozdawa-Nocoń, bliska naszemu sercu osoba, od której wszystko 15 lat temu się zaczęło – nasze markowe spotkania i wydarzenia biznesowe.

To właśnie Ona, Krystyna Gozdawa-Nocoń była jedną z głównych gości pierwszego, inauguracyjnego spotkania na Pomorzu z udziałem wyjątkowych kobiet naszego województwa, zapoczątkowanego ponad 15 lat temu, w roku 2005. W spotkaniu pod nazwą “Kobieta – skuteczny lider i manager” zorganizowanym w pięknych wnętrzach hotelu “Cztery Pory Roku” w Straszynie wzięło udział blisko setka osób, przedsiębiorców województwa pomorskiego, kobiet jak i mężczyzn. Spotkanie otwierajce poprowadził Jarosław Waśkiewicz, dzisiejszy prezes klubu Marka jest kobietą.

Wśród zebranych gości na inauguracyjnym wydarzeniu pojawiły się m.in. takie nazwiska i firmy jak: Krystyna Wawrzyniak, prezes firmy Lubiana S.A., Barbara Gobis, właścicielka firmy Gab-Rat, wyróżniona tytułem “Kobieta Przedsiębiorcza Roku” i “Gazelą Biznesu”, Hanna Kąkol, właścicielka firmy Perfect Consulting”, wyróżniona tytułem “Kobieta Przedsiębiorcza Roku”. Wśród męskiego grona mieliśmy zaszczyt gościć m.in. prezesa firmy Gino Rossi S.A. Macieja Fedorowicza czy Waldemara Bartelika, prezesa Koncernu Energetycznego ENERGA S.A.

Nasze cykliczne wydarzenie pod szeroką nazwą “Pomorskie Spotkania Biznesu” odbywały się pod patronatem i we współpracy Stowarzyszenia Managerów w Polsce, magazynu Home&Market, Businessweek. Był to rok 2005.

W roku 2019, tuż przed ogólnopolskim lockdownem, ponownie mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć Krystynę Gozdawę-Nocoń na naszym kobiecym, markowym wieczorze. Tym razem spotkaliśmy się w pięknym hotelu “My Story Sopot” – w opinii gości, jednym z najlepszych markowych wieczorów klubu Marka jest kobietą, na które zjechały się osoby z całej Polski.

Krystyno, ten wieczór, nasz wspólny, ostatni, był właśnie taki również dzięki Tobie! Dopełniliśmy klamrą nasze spotkania i relacje z Tobą właśnie tu, symbolicznie, tak wtedy podczas inauguracji 15 lat temu jak i teraz.

Nie mogliśmy sobie tego piękniej wymarzyć. Nie było to więc tylko marzeniem, gdyż stało się rzeczywistością. Naszą, wspólną, z Tobą. Paradoksalnie, słowo “Becoming” Michelle Obama czyli “stawanie się”, tytułowej książki która była jednym z prezentów tamtego wieczoru, skradłaś swoim przemówieniem Ty! Swoim wystąpieniem, wspomnieniami stałaś się nam bliższa. Nam wszystkim. Wierzę, że tych kilka zdjęć uchwyciło ciepło i serdeczność, którą nas obdarzałaś. Tego wieczoru jak i przez wszystkie te lata!

Krysiu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.
Z wyrazami szczerego współczucia, żalu i słowami otuchy
z powodu odejścia do Domu Pana.
Jarosław Waśkiewicz
prezes klubu Marka jest kobietą