Dziękuję za zaproszenie, zaufanie, docenienie. Konwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie jest organem opiniodawczo-doradczym Rektora. W jego skład wchodzą osoby o znacznym doświadczeniu zawodowym reprezentujące:
- organy państwowe i jednostki samorządu terytorialnego;
- organizacje pozarządowe;
- instytucje i stowarzyszenie naukowe, zawodowe oraz twórcze;
- organizacje pracodawców;
- przedsiębiorców o istotnym znaczeniu dla gospodarki regionu i państwa;
- inne instytucje i organizacje o zasięgu krajowym i międzynarodowym istotne dla rozwoju Uczelni.
W skład Konwentu wchodzi także Rektor, Kanclerz, Dyrektor Zarządzający, Dziekan i Prodziekani.
Członkowie Konwentu mogą uczestniczyć w posiedzeniach osobiście lub przez pełnomocnika.
Do zadań Konwentu należy m.in.:
- formułowanie założeń oraz pomoc w tworzeniu programów kształcenia ze szczególnym uwzględnieniem kierunkowych i przedmiotowych efektów kształcenia;
- podejmowanie inicjatyw służących nawiązywaniu i pogłębianiu współpracy Uczelni z podmiotami gospodarczymi oraz organami władzy państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie kształcenia studentów, prowadzenia studiów podyplomowych oraz badań naukowych;
- podejmowanie inicjatyw służących rozwojowi studenckich praktyk zawodowych oraz ułatwiających start zawodowy absolwentów Uczelni.
- ponadto Rektor może wystąpić do Konwentu z wnioskiem o wyrażenie opinii w każdej sprawie związanej z funkcjonowaniem Uczelni.
Konwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie stanowi gwarancję, że koncepcja poszczególnych kierunków studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych oraz szkoleń, jakie oferuje nasza Uczelnia jest maksymalnie praktyczna, oparta na aktualnej wiedzy i zorientowana na współpracę międzysektorową.