Zranić was naprawdę może tylko to, co jest w was. Wielkość (duchowa i moralna) przypada tylko tym, którzy ze sobą nie rywalizują. Pomóżcie światu pomagając samym sobie. Pilnujcie swoich myśli – nienawiść wewnątrz to ruina na zewnątrz.

Są pewne stany świadomości, które działają na niekorzyść materialnej harmonii. Są to niepokój, nienawiść, lęk i potępienie – i one stanowią wewnętrzne punkty zaczepienia dla zewnętrznej ruiny. Z czymkolwiek łączymy nasze idee i energię, przybiera to materialną postać.

„Nienawiść to rak pożerający duszę” jak powiedział Sokrates.

Umysł, który przez kolejne wcielenia został nasączony wiarą w ubóstwo i jego moc, i który teraz objawia tę wiarę w postaci nastrojów złości, niepokoju i strachu – doświadczy trwałego ubóstwa.

MYŚLI NIE DA SIĘ UKRYĆ
Nasze przeznaczenie zmienia się wraz ze zmiana naszych myśli. Kiedy nasze codzienne myśli odzwierciedlają nasze pragnienia powinniśmy stawać się tym, czym pragniemy się stać i robić to co pragniemy robić.

Spróbujmy radykalnie zmienić swoje myśli, a będziemy zdumieni szybką przemianą, jaką to wywoła w materialnych warunkach naszego życia. Możemy sobie wyobrażać, że myśli można zachować w tajemnicy, ale to niemożliwe – szybko przekształcają się w przyzwyczajenia, a przyzwyczajenia utrwalają się w okoliczności.

Zwierzęce myśli przybierają formę pijaństwa i rozwiązłości, które następnie utrwalają się w postaci stanu nędzy i choroby.

Nieczyste myśli każdego rodzaju przekształcają się w wycieńczające i ogłupiające nawyki, które utrwalają się w postaci rozpraszających i niesprzyjających okoliczności zewnętrznych.

Myśli pełne strachu, wątpliwości i niezdecydowania rodzą słabe, miękkie i chwiejne zwyczaje, które są następnie przyczyną klęski, nędzy i niewolniczej zależności od innych.

Leniwe myśli wywołują nieprzyzwoite i nieuczciwe nawyki, które stają się przyczyną żebraczej nędzy i odrazy, którą budzimy u siebie i innych.

Myśli pełne nienawiści i potępienia przekształcają się w nawyk obwiniania i przemocy, i skutkują krzywdą i prześladowaniem.

Wszelkie samolubne myśli przekształcają się w egocentryczne nawyki, które następnie przybierają formę okoliczności bardziej lub mniej dla nas bolesnych.

Z wszelkich pięknych myśli wyrastają nawyki pełne gracji i dobroci, których skutkiem są przyjemne i radosne okoliczności zewnętrzne.

Z czystych myśli krystalizują się nawyki umiarkowania i opanowania, które skutkują okolicznościami pełnymi wytchnienia i spokoju.

Odważne, ufne w swoje siły i zdecydowane myśli przekształcają się w silne przekonania i zwyczaje, które są podstawą sukcesów, obfitości i wolności.

Dynamiczne myśli przekształcają się w nawyki schludności i pracowitości, i przybierają formy miłe dla oka.

Miękkie i wybaczające myśli przemieniają się w nawyk łagodności, dzięki któremu powstają opiekuńcze i zapewniające bezpieczeństwa okoliczności.

Myśli pełne miłości i altruizmu budują nawyk wyrozumiałości w stosunku do innych, budując pewny i trwały rozkwit i prawdziwe bogactwo.

Utrzymujący się dłużej tok takich a nie innych myśli, nieistotne czy pozytywnych czy negatywnych, nie może nie wykształcić odpowiednich cech charakteru i spowodować odpowiednich zdarzeń zewnętrznych.

Okoliczności zewnętrznych nie wybieramy i nie mamy nad nimi bezpośredniej kontroli; ale możemy świadomie sterować naszymi myślami i w ten sposób, pośrednio, kształtować sytuację zewnętrzną. Sama natura pomaga nam w nagradzaniu wspierających myśli: zsyłając nam okazje i możliwości pozwala wydobyć na powierzchnię zarówno dobre jak i złe myśli.

Porzućmy więc negatywne myśli, a cały świat będzie traktował nas łaskawiej i będzie gotowy nam pomagać. Nie dźwigaj całego świata w pojedynkę. Naprawdę, nie musisz! Nie jesteś sam(a) tym bardziej. Wykluczmy myśli słabe i chore, a nowe możliwości będą pojawiać się na każdym kroku i podtrzymywać nasze silne postanowienie przemiany. Pielęgnujmy myśli pozytywne, a żaden ciężki los nie doprowadzi nas do ruiny i hańby.

Świat jest niczym wielki kalejdoskop, a zmieniające się w nim cały czas układy kolorów są doskonale dobranym odbiciem naszych wciąż ewoluujących myśli. Jeśli chcesz o tym porozmawiać, zrozumieć więcej, napisz do mnie: hello@www.jare.janwaski.stronazen.pl

 

ZOBACZ, W CZYM MOGĘ TOBIE POMÓC:

➡️www.jare.janwaski.stronazen.pl/o-mnie
➡️www.jare.janwaski.stronazen.pl/inspiruje-i-motywuje

ZAJRZYJ TEŻ TU, CO POWIEDZIELI INNI O MNIE:
➡️www.jare.janwaski.stronazen.pl/ludzie-o-mnie