W walentynkowy wieczór o 18.00 w sieni IKM, proponujemy nieco inne, filozoficzne spojrzenie na celebrowaną w dniu zakochanych – miłość. Czym właściwie jest to osławione uczucie miłości i czy przypadkiem nie tkwi w nim zalążek ludzkiego nieszczęścia?

Czy kochając zmierzamy ku wyżynom ducha (i ciała) czy też może jest całkiem na odwrót? Wreszcie, co na ten temat mieli do powiedzenia słynni europejscy filozofowie z Arthurem Schopenhauerem na czele? Na te i inne pytania postara się udzielić odpowiedzi dr Robert Dudas Dolewski podczas multimedialnego wykładu zakończonego dyskusją.

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

dr Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

Wydarzenie jest bezpłatne. Szczegóły w linku: https://www.facebook.com/events/373489076777779/