„Na pewno nie wszystko, co warto, to się opłaca, ale jeszcze pewniej (…) nie wszystko, co się opłaca, to jest w życiu coś warte”.

Godna refleksji uwaga, postawa, wyrażana przez całe życie i świadectwo życia Władysława Bartoszewskiego. Słowa tak oczywiste i jasne, ale czy dla każdego?

Nie wiem, czym dla ciebie miałoby być miarą twojego życia, spełnienia, sukcesu, jeśli nie to, jak traktujesz innych, jakim językiem się posługujesz, jaką energią obdarzasz innych? W świetle kamer i poza nimi, gdy nikt nie widzi?

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach „targetów, asapów, deadlinów”, układów i układzików, ugrania jak najwięcej dla siebie, najlepiej tu i teraz? Czasach podejrzliwości, kłótliwości, nienawiści, obojętności, kompleksów, podziałów. Czasach „brania” bez uprzedniego zasiadania, zaangażowania…

Tylko wzajemny szacunek i pochwała wartości pozostają niezmiennie ważne, w dialogu i poszukiwaniach odpowiedzi o lepsze jutro nasze i innych.

Warto pochwalać wartości i wyrażać je – w postawie, słowie, czynach, gestach, każdego dnia. Niezmiennie, przy zmieniającej się modzie, wszechobecnej bylejakości, obojętności i powierzchowności w działaniach i relacjach międzyludzkich, które dziś powszechnie obserwujemy. M.in. dlatego też prowadzę blog i mówię o wartościach na swoim profilu „Pochwała Wartości” na Facebooku.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

To słowa Jana Pawła II. Te słowa, taka postawa, takie postrzeganie ludzi i świata rozbrzmiewa we mnie od zawsze i definiują moje relacje osobiste, pracę zawodową.Rok 2020 jest rokiem Jana Pawła II w Polsce…

Cieszę się, że funkcjonując w taki sposób, ktoś pokazał mi ten cytat, który definiuje takie życie. Moje życie.

Nie ma drogi na skróty, do bycia przyzwoitym, do bycia spełnionym, do bycia wielkim, w życiu osobistym. Do bycia liderem, w życiu zawodowym tym bardziej…

Bo uważam, że prawdziwy lider dzieli się tym, co najlepsze. Po prostu.

Jest spójny, pomimo i na przekór niespójności innych. Myśli i działa dalekowzrocznie, pomimo krótkowzroczności innych.

Szanuje odmienność, szanuje ludzi, nie unosi się gniewem, pomimo ludzkich słabości. Wie, że bycie rozważnym, wyważonym w reakcji na pochopne zachowania innych, jest dziś cnotą.

Nie idzie na skróty bo myśli długofalowo, strategicznie, nie działa pod chwilową modę, poklask.

Skupia się na wartościach a nie słabościach człowieka, na przekór jego własnych ograniczeń.

Nie używa siły, bo zna siłę słowa, wierzy więc w siłę spokoju i bycia „ponad” tym, co hamuje nas w myśleniu i działaniu „BIG”.

Lubi prowadzić, ale nikogo nie pozostawia z tyłu, wręcz przeciwnie – razem możemy znacznie więcej!

O tym, czym jest dla mnie Wielkość Codzienna, piszę w zakładce „Pochwała Wartości” tu i na Facebooku.

Dziękuję więc, że jesteście, czytacie, wspieracie, pomagacie. Że jesteście, tak po prostu, rzez te wszystkie lata…

Ja zapraszam do dalszej, pięknej podróży.Wspólnej…

Chciałbym, abyś na mojej stronie i w tym, co tu widzisz i czytasz, nie tylko znalazł(a) odpowiedzi na to, kim jestem i co robię („Inni o mnie” „Moje Projekty„).

Ważniejsze dla mnie (i dla ciebie) jest to, aby znaleźć odpowiedzi, co jest naprawdę warte…

Aby inspirować, wspierać, promować wartości i stawać się po prostu lepszym…

Z wieloma z Was, znamy się nie od dziś. Najbliżsi, obserwują moje aktywności i działania które prowadzę, już od dobrych 15 lat…

Wśród projektów o których tu przeczytacie, na zdjęciach i w wypowiedziach, znajdziecie i zobaczycie znajome twarze, zobaczycie siebie. „Poczujecie”, jak podchodzę do życia, relacji, wartości, pracy na co dzień, współpracy…

Bo razem możemy więcej, sprawniej, przyjemniej.

Mam nadzieję, że znajdziecie tu wiele inspiracji, które pomogą Wam stawać się lepszym i dadzą poczucie, że w swojej codzienności macie w kimś oparcie…

Tak wyobrażam sobie mój świat, nasz świat, wspólny, do którego i ciebie zapraszam, choćby na chwilę. Kto wie, czego możemy nauczyć się od siebie nawzajem!?

Jarosław Waśkiewicz