„Na pewno nie wszystko, co warto, to się opłaca, ale jeszcze pewniej (…) nie wszystko, co się opłaca, to jest w życiu coś warte”.

Godna refleksji uwaga, postawa, wyrażana przez całe życie i świadectwo życia Władysława Bartoszewskiego. Słowa tak oczywiste i jasne, ale czy dla każdego?

Nie wiem, czym dla ciebie miałoby być miarą twojego życia, spełnienia, sukcesu, jeśli nie to, jak traktujesz innych, jakim językiem się posługujesz, jaką energią obdarzasz innych? W świetle kamer i poza nimi, gdy nikt nie widzi? Zwłaszcza w dzisiejszych czasach „targetów, asapów, deadlinów”, układów i układzików, ugrania jak najwięcej dla siebie, najlepiej tu i teraz? Czasach podejrzliwości, kłótliwości, nienawiści, obojętności, kompleksów, podziałów. Czasach „brania” bez uprzedniego zasiadania, zaangażowania…

Tylko wzajemny szacunek i pochwała wartości pozostają niezmiennie ważne, w dialogu i poszukiwaniach odpowiedzi o lepsze jutro nasze i innych.

Warto pochwalać wartości i wyrażać je – w postawie, słowie, czynach, gestach, każdego dnia. Niezmiennie, przy zmieniającej się modzie, wszechobecnej bylejakości, obojętności i powierzchowności w działaniach i relacjach międzyludzkich, które dziś powszechnie obserwujemy.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

To słowa Jana Pawła II. Te słowa, taka postawa, takie postrzeganie ludzi i świata rozbrzmiewa we mnie od zawsze i definiują moje relacje osobiste, pracę zawodową. Cieszę się, że funkcjonując w taki sposób, ktoś pokazał mi ten cytat, który definiuje takie życie. Moje życie. Nie ma drogi na skróty, do bycia przyzwoitym, do bycia spełnionym, do bycia wielkim, w życiu osobistym. Do bycia liderem, w życiu zawodowym.

Bo uważam, że prawdziwy lider dzieli się tym, co najlepsze. Po prostu.

Jest spójny, pomimo i na przekór niespójności innych. Myśli i działa dalekowzrocznie, pomimo krótkowzroczności innych.

Szanuje odmienność, szanuje ludzi, nie unosi się gniewem, pomimo ludzkich słabości. Wie, że bycie rozważnym, wyważonym w reakcji na pochopne zachowania innych, jest dziś cnotą.

Nie idzie na skróty bo myśli długofalowo, strategicznie, nie działa pod chwilową modę, poklask.

Skupia się na wartościach a nie słabościach człowieka, na przekór jego własnych ograniczeń.

Nie używa siły, bo zna siłę słowa, wierzy więc w siłę spokoju i bycia „ponad” tym, co hamuje nas w myśleniu i działaniu „BIG”.

Lubi prowadzić, ale nikogo nie pozostawia z tyłu, wręcz przeciwnie – razem możemy znacznie więcej!

Dziękuję, że jesteście, przez te wszystkie lata. I zapraszam do dalszej, pięknej podróży.

To Wy (i Ty też) jesteście częścią moich działań, projektów, pasji. Tak było na początku, tak jest teraz, po dziś dzień. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo – razem z Wami.

Chciałbym, abyś na mojej stronie i w tym, co widzisz i czytasz „między wierszami”, nie tylko znalazł(a) odpowiedzi na to, kim jestem i co robię („Inni o mnie” „Moje Projekty„). Ważniejsze dla mnie (i dla ciebie) jest to, abyś znalazł(a) odpowiedzi, co jest naprawdę warte, naprawdę ważne w życiu i tym właśnie, dziel się z innymi. Aby inspirować, wspierać, promować wartości i stawać się po prostu lepszym.

Z wieloma z Was, znamy się nie od dziś. Najbliżsi, obserwują moje aktywności i działania które prowadzę, już od dobrych 15 lat. Inni zaś, poznali mnie dopiero przed chwilą.

Wśród licznych projektów o których tu przeczytacie, na zdjęciach i w wypowiedziach, znajdziecie i zobaczycie znajome twarze, zobaczycie siebie.

Bo razem możemy więcej, sprawniej, przyjemniej. Mam nadzieję, że znajdziecie tu wiele inspiracji, które pomogą Wam stawać się lepszym i dadzą poczucie, że w swojej codzienności nie jesteście sami, że macie tu wsparcie. W biznesie także, kiedy poszukujecie odpowiedzi, kiedy rozmawiamy na strategiczne zagadnienia dotyczące rozwoju Waszych firm, projektów, marek. Twojej marki.

Tak wyobrażam sobie mój świat, nasz lepszy świat, do którego ciebie zapraszam. Wszystkich, którzy „poszukują” i są „w procesie” zmian…

Serdecznie zapraszam do „rozmów i współpracy„. Zwróć także uwagę na „pochwałę wartości” śledź „aktualności” dołącz do „moich projektów„.

 
Jarosław Waśkiewicz
redakcja@biznesnafali.pl

NIE WSTYDŹ SIĘ