Nowa książka legendarnego duszpasterza zawierającą niepublikowane wcześniej teksty księdza Piotra Pawlukiewicza – O miłości. Bestsellerowa książka Życie. Instrukcja obsługi (2020) jest prawdopodobnie jedyną instrukcją, jaką warto przeczytać. Zebrane w niej teksty ks. Pawlukiewicza tłumaczą najważniejsze dla nas tematy – miłość, przyjaźń, wolność, cierpienie, nadzieja…W O miłości ks. Piotr bierze na warsztat jedno z najbardziej skomplikowanych, a zarazem najpiękniejszych z uczyć: miłość.

Premiera: 19 maja 2021r. Wydawnictwo ZNAK
https://www.znak.com.pl/ksiazka/o-milosci-piotr-pawlukiewicz-191712

Słowa ks. Piotra Pawlukiewicza zmuszały do zastanowienia się nad naszymi relacjami, umacniały je i cementowały. Nierzadko dawały też motywację, by na nowo o nie zawalczyć lub pracować nad ich uzdrowieniem.

Przyjaźń, zakochanie, narzeczeństwo, małżeństwo, rodzicielstwo – większość z nas choć raz doświadczyła którejś z tych rzeczywistości. Każda z nich ma swoje jaśniejsze i ciemniejsze strony. W żadnej relacji nie można spocząć na laurach. W każdej zadajemy sobie mnóstwo pytań:

– Kim powinna być żona dla męża, a kim mąż dla żony?

– Jaka jest rola przyjaciół?

– Kiedy się kocha?

– Skąd wiadomo, że dobrze wybraliśmy?

– I dlaczego czasem warto się od siebie odsunąć?

Ksiądz Pawlukiewicz nie idealizuje. Mówi o trudnych aspektach wiary, a co za tym idzie niekiedy bolesnych zadaniach, z którymi musi zmagać się człowiek na drodze do rozwoju duchowego.

Magdalena Frindt, Wprost

PRZYKAZANIE MIŁOŚCI WEDŁUG KS. PAWLUKIEWICZA

Miłość nie jest jakimś wyrafinowanym równaniem matematycznym. A my w chrześcijaństwie tak właśnie próbowaliśmy tę miłość opracować. Na uczelniach wyższych produkowano magisterki i doktoraty, gdzie wszystko było rozpisane słowo po słowie, odniesienia do języka hebrajskiego, greckiego, wszystko w określonych ramach. Papież Benedykt XVI tymczasem mówi: nie zapomnijcie o spontaniczności, o braniu, o cieszeniu się, o  tym, że ty możesz chcieć. Chcę ciebie – nie jako rzecz, ale chcę twojego świata, chcę w nim być, chcę, żeby wszystko było w nim dobrze.

(Fragment książki)

Pełne mądrości teksty wzbogacone zdjęciami – idealny prezent dla bliskiej osoby!