W tym roku pożegnaliśmy wyjątkowego kaznodzieję, ks. Piotra Pawlukiewicza. Jego pełne mądrości i nadziei słowa, przekazywane wprost, z dużym poczuciem humoru trafiały i trafiają prosto do serca tysięcy ludzi. Nikogo nie pozostawiał bez odpowiedzi, bez wskazania właściwej drogi. Choć świat się zmienia, stajemy się bardziej nowocześni, otwarci, jego słowa są wciąż aktualne, a wartości o których mówi ponadczasowe.

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy Państwu książkę z niepublikowanym dotąd tekstami ks. Piotra Pawlukiewicza!

https://www.znak.com.pl/ksiazka/zycie-instrukcja-obslugi–180664

„Życie. Instrukcja obsługi” to nigdy niepublikowane teksty legendarnego rekolekcjonisty, jedyna w swoim rodzaju „instrukcja obsługi” najtrudniejszej rzeczywistości, z jaką przychodzi nam się mierzyć – z własnym życiem. Prowokuje do myślenia, mobilizuje do działania i wyrywa z bylejakości.

Pełne mądrości teksty wzbogacone bogatymi zdjęciami – idealny prezent dla bliskiej osoby!

Zaprzyjaźniam się. Z mistrzami, którzy odeszli… Pisząc tak, ufam, że nie nadużywam Waszej uprzejmości, wielce szanowni. Ale pojawiacie się na mojej drodze nie bez powodu, w takim a nie innym momencie, właśnie teraz…

Dziś na mojej drodze staje ksiądz Piotr Pawlukiewicz, poprzez swoją najnowszą książkę, której premiera ma miejsce właśnie w tych dniach… A ja otrzymuje jego książkę prosto od wydawcy, Wydawnictwo Znak.

Paradoksalnie, jest to mój pierwszy „kontakt” z postacią księdza Pawlukiewicza, podczas gdy ów ksiądz wraz z tą książką, wydaje swoje ostatnie tchnienie…

Ks. Piotr Pawlukiewicz odszedł od nas w tym roku…

Zaprzyjaźniam się z księdzem Piotrem poprzez właśnie tę, jego książkę „Życie, instrukcja obsługi” w której jak nikt inny porusza słowem serca, tematy najgłębsze. Wolność, nadzieja, miłość, przyjaźń, zaufanie, cierpienie, wiara, pokora, przyjaźń.

Zaprzyjaźniam się, bo to, jak o tym pisze, jak objaśnia, pojmuje, jest po prostu moje…

I nic więcej nie trzeba tu dodawać, rozpisywać się, opisywać. To, co już powiedziałem, jest aż nadto. Najbardziej wymowna byłaby tu porozumiewawcza wymiana spojrzeń, mówiąca wszystko, zastępując tysiąc słów…

Właściwe osoby we właściwym czasie, pojawiają się więc przy mnie…

Przeto wiem, że słowa księdza Piotra Pawlukiewicza wybrzmiewające z tej książki, trafią do mojej.

Tej najważniejszej…

Trafią do niej główne przesłania księdza Piotra Pawlukiewicza „Życie, instrukcja obsługi”, jak i innych mi bliskich, bardzo ważnych, którzy pojawiają się obecnie na mojej drodze…

Z pozoru przypadkiem, wszak wiem, że z większego zamysłu, poddaję się więc temu…

Są to zatem, ksiądz Józef Tischner, ksiądz Stefan Wyszyński, ksiądz Jerzy Popiełuszko. I jeszcze kilku…

Amen.

Premiera: 12.11.2020

Miłość, wolność, cierpienie, nadzieja – wszyscy używamy tych słów, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad ich znaczeniem? Czy potrafimy nazwać uczucia, z którymi musimy się mierzyć? Czy potrafimy kochać i rozumiemy, dlaczego dotyka nas cierpienie? Co tak naprawdę daje nam siłę? Kim jest Bóg i dlaczego warto dla Niego zwariować?

Jesteście rozsądnymi ludźmi, a przecież, na litość boską, na mszy klękacie przed białym chlebkiem. (…) Potem ja z tym białym chlebkiem przechodzę przez kościół i kładę go wam na język. Wy zamykacie oczy i robicie taką poważną minę. (…) Przecież to jest wariactwo. Totalna głupota. Warto byłoby mszę świętą zaczynać od słów: „Pan z wami, wariatami”. „I z duchem twoim, idioto”. I tu nie ma powodu do obrazy. Dobry chrześcijanin jest dla świata głupi.

(fragment książki)

Jedyna instrukcja, którą musisz przeczytać!

  1. Dlaczego prawdziwa miłość nie polega na wzajemnym zatracaniu się w sobie?
  2. Skąd brać siłę, żeby nie oddalić się od Boga?
  3. Co ma ze sobą wspólnego wspinaczka i Jezus Chrystus?
  4. Dlaczego dobry chrześcijanin jest dla świata głupi?
  5. Czym jest ból, a czym cierpienie?
  6. Sukces czy porażka? Jak grać, żeby wygrać
  7. Co znaczy być wolnym?
  8. Jak przemawia Bóg?

https://www.znak.com.pl/ksiazka/zycie-instrukcja-obslugi–180664