Wśród pytań na temat przyszłości Kościoła coraz częściej pojawia się pytanie o rolę kobiet we wspólnocie ludzi wierzących. Stosunkowo rzadko jednak pyta się kobiety o ich osobiste doświadczenie wiary i wątpliwości oraz wyzwania, które się z wiarą łączą. Kim jest dla kobiet Jezus Chrystus i gdzie się z Nim spotykają? Jaką wiarę chcą przekazać swoim dzieciom? Czego oczekują od Kościoła, a co chciałyby Kościołowi dać? Jak opowiadają o Bogu innym kobietom? Takie pytania odważyła się zadać swoim rozmówczyniom Magdalena Kędzierska-Zaporowska. W ich bardzo osobistych rozmowach padło wiele różnych i nieoczywistych odpowiedzi, które mogą stanowić inspirację dla wszystkich wierzących – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Kobiety także dziś rozmawiają ze Zmartwychwstałym i także dziś wzywane są, by przekazywać światu Dobrą Nowinę o miłości Boga do człowieka – jako matki, wychowawczynie, nauczycielki, publicystki. Warto wsłuchać się w tę ich fascynującą opowieść. To tą opowieścią wychowują Kościół.

  • Ewa Kiedio – redaktorka w Wydawnictwie „Więź”, autorka książek
  • Magdalena Korzekwa-Kaliszuk – prawniczka i psycholog, działająca na rzecz ochrony życia
  • Weronika Kostrzewa – dziennikarka, vlogerka, szefowa publicystyki radia Plus
  • Justyna Melonowska – doktor filozofii, psycholog
  • Anna Saj – doktor teologii, założycielka Armii Dzieci
  • Małgorzata Terlikowska – etyk, redaktorka, dziennikarka
  • Marta Titaniec – politolog, prezeska zarządu Fundacji św. Józefa
  • Monika Waluś – doktor habilitowana teologii

https://boskieksiazki.pl/pl/p/To-my-wychowamy-Kosciol/1158

Magdalena Kędzierska-Zaporowska – absolwentka edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, od kilkunastu lat współpracująca z największymi polskimi wydawnictwami. Autorka wywiadu z o. dr. hab. Andrzejem Jastrzębskim „Po pierwsze pomagać. O burzliwym związku psychologii i wiary”, książek dla dzieci „Baśka Murmańska” oraz „Dwadzieścia tajemnic Maryi” i związanych z nimi projektów edukacyjnych, a także zbioru modlitw „Umiłowane przez Boga”. Obecnie sekretarz redakcji Wydawnictwa eSPe.

Autorki przekazują tantiemy ze sprzedaży książki na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka “Druchowie”,

prowadzonego przez Fundację św. Józefa Opiekuna / https://www.facebook.com/rdddruchowie/

MAMY DLA WAS KONKURS i książki do wygrania.

Napisz, kim jest dla ciebie jest Jezus Chrystus i gdzie się z Nim spotykasz? Jak opowiadasz o Bogu innym? Jak chciał(a)byś? Czego oczekujesz od Kościoła, a co chciał(a)byś Kościołowi dać?

Dla najciekawszych, najbardziej osobistych, z serca wypowiedzi – nagrodzimy Was tą właśnie książką. Dla wszystkich przewidujemy dodatkowe niespodzianki. Piszcie na Facebook Pochwała Wartości lub na maila: redakcja@biznesnafali.pl do końca lipca 2021 roku.

Z Panem Bogiem,
Jarosław Waśkiewicz