Nigdy nie grzesz przeciw swojemu własnemu szczęściu, chcąc spodobać się osobie, która Ci doradza, ale nie angażuje się w Twoje sprawy.

Nie możesz też wyjść dobrze na tym, że będziesz cierpiał przez całe życie, aby spodobać się komuś innemu, nawet jeśli jest to ktoś Ci bliski.

Jeśli sprawianie komuś przyjemności oznacza dla Ciebie zamartwianie się, pamiętaj: lepiej, aby ktoś inny czuł smutek teraz niż ty później, gdy nie będziesz mieć nadziei na zmianę.

Ćwicz się w tym, co mało ważne, aby umieć sobie radzić z tym, co ważniejsze.

Mów, jak gdybyś pisał swój testament: mniej słów – mniej procesów sądowych.

Skrytość ma posmak boskości.

Osoba, która nie zastanawia się nad tym, co mówi, jest pokonana na wejściu.

Panuj nad sobą całkowicie, a nikt nie będzie Cię krytykował z tego powodu, że ogarnie Cię wzburzenie, niezależnie od tego, czy sprawy ułożą się dla Ciebie jak najlepiej, czy jak najgorzej.

Wszyscy będą podziwiać Twoją klasę.

Rozwaga nigdy nie dopuszcza do utraty kontroli. Dzięki temu można poznać prawdziwą osobistość o wielkim sercu, ponieważ szlachetność nie spieszy się do tego, by poddać się emocjom.

Namiętności to zachcianki umysłu, a najmniejszy brak umiaru przyprawia nasz rozum o mdłości.

Jeżeli ta przypadłość dotknie także ust, Twoja reputacja znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Nie pozwól, aby targały Tobą namiętności: oto najwyższa duchowa zaleta.

Niech Twoja wybitność powstrzyma Cię od uleganie pospolitym, ulotnym impulsom. Nie ma większego panowania niż panowanie nad sobą i własnymi namiętnościami: to jest triumf woli.

Nawet jeśli namiętność dotyka Twojej osoby, nie pozwól jej dotknąć Twojej pozycji, nawet w najmniejszej mierze, jeśli ta pozycja jest ważna. To mądry sposób na to, by uniknąć kłopotów i szybko zdobyć szacunek innych.

Mów rozważnie, zachowaj ostrożność, mówiąc do swoich rywali, i odnoś się z szacunkiem do wszystkich innych.

Słuch niektórych ludzi jest zepsuty przez słodycz pochlebstw, innych przez nasłuchiwanie plotek, a są też ludzie, którzy nie mogą żyć bez dziennej dawki wieści o nieszczęściach.

Zawsze jest czas na to, by wypowiedzieć jakieś słowo, i nigdy nie ma go dość, by je cofnąć.

Przezwycięż zawiść i niechęć. Nic nie jest jest bardziej chwalebne niź mówienie dobrze o kimś, kto mówi źle o Tobie; żadna zemsta nie jest bardziej bohaterska niż przezwyciężenie i stłumienie nienawiści dzięki własnej wartości i talentowi. Każdy z Twoich sukcesów będzie torturą dla ludzi, którzy Ci źle życzą, a Twoja sława będzie piekłem dla Twoich rywali. Zawistna osoba umiera nie raz, ale zawsze, gdy jej rywal otrzymuje brawa.

Długotrwała sława tych, którym się zazdrości, oznacza wieczną karę dla tych, którzy zazdroszczą. Ci pierwsi mają wieczną sławę, ci drudzy wieczną karę. Trąby sławy ogłaszają dla jednych nieśmiertelność, a dla innych wieszczą koniec, skazując go na szubienicę niepokoju.

Inspiracja:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jedyny wróg naszego bogactwa mieszka w nas samych. Pilnujcie swoich myśli – nienawiść wewnątrz to ruina na zewnątrz. Część 1

ZOBACZ, W CZYM MOGĘ TOBIE POMÓC I NAPISZ DO MNIE, ODEZWIJ SIĘ:

➡️www.jare.janwaski.stronazen.pl/o-mnie
➡️www.jare.janwaski.stronazen.pl/inspiruje-i-motywuje

ZAJRZYJ TEŻ TU, CO POWIEDZIELI INNI O MNIE:
➡️www.jare.janwaski.stronazen.pl/ludzie-o-mnie