Jeśli widzisz przestrzeń do współpracy między nami lub chcesz po prostu porozmawiać, zapraszam serdecznie, napisz do mnie…

Każdy z nas jest jednostką, więc od czasu do czasu trzeba przypomnieć, że jesteś jednostką ważną – kimś wyjątkowym i wartościowym. Każdy z nas potrzebuje częstych i świadomie zaplanowanych chwil wytchnienia – nie tylko dla zdrowia, ale i po to, by móc spojrzeć na życie z innej perspektywy. Jeśli będziesz pracować bez przerwy, utracisz zdolność oceniania. Oddal się nieco, by twoje dzieło wydało ci się mniejsze, by więcej ogarnąć jednym spojrzeniem, a wtedy łatwiej dostrzeżesz nowe możliwości, ale i brak harmonii czy proporcji.                  

Bo najważniejsze życiowe lekcje uczą nas, że zanim sięgniemy po sukces w świecie zewnętrznym – w lokalnej społeczności, w pracy, w rodzinie i tak dalej – musimy zacząć od własnego wnętrza. Dopóki nie zawrzesz pokoju z samym sobą, dopóty nie będziesz zadowolony z tego, co posiadasz. Zjednocz swe serce, umysł i duszę i dołącz do Mnie w swym wewnętrznym świecie, który jest niebem wszystkich. Naszym rozwojem, rozszerzaniem własnej świadomości, ewolucją tego, czym jesteśmy. 

Jak po zapachu papieru można rozpoznać, co nim opakowano – kwiaty, ryby czy ziemniaki, tak i stan umysłu zależy od myśli, którymi jest wypełniony.

Śmiać się często i serdecznie; zdobywać szacunek inteligentnych ludzi i miłość dzieci; zasługiwać na uznanie ze strony uczciwych krytyków i trwać mimo zdrady fałszywych przyjaciół; doceniać piękno i dostrzegać w innych to, co najlepsze; uczynić świat odrobinę lepszym, czy to pozostawiając po sobie zdrowe potomstwo, czy zadbaną grządkę, czy ulepszone społeczeństwo; wiedzieć, że choćby jednej istocie żyło się łatwiej dzięki tobie. Oto, co znaczy odnieść sukces.

Zajmijmy się więc życiem, dobrym słowem, owocowaniem.
Tego nam z całego serca życzę. Nam wszystkim. Na dziś, na cały rok…

Jarosław Waśkiewicz